20°

Рівненський та Львівський театри ляльок відновлюють обмін виставами

Після трирічної перерви, спричиненої пандемією COVID-19 та війною, театральні лялькарі Рівного, Луцька та Львова знову тішать глядачів виставами один одного.

Розпочинає марафон вистав Рівненський академічний обласний театр ляльок. 18 травня вони вирушать до Луцька з виставою “Івасик-Телесик” про відважного хлопчика-воїна. Ця вистава стала учасницею лонглиста Всеукраїнської театральної премії “Гра”.

У відповідь луцький театр ляльок привезе до Рівного прем’єрну виставу “Обережно, Незнайомець!” режисерки Катерини Лавринець. Показ вистави у Луцьку відбудеться 18 травня о 12:00, а в Рівному – 25 травня о 11:00.

Наступним етапом обміну стане співпраця з театром ляльок Львова. Львів’яни привезуть до Рівного чародійну історію кохання “Про лицаря Прищака та принцесу Гарнюню”, а рівняни 25 травня відправляться до Львова з “Івасиком-Телесиком”.

Ініціатор проєкту, креативний менеджер Рівненського театру ляльок Корній Демидюк, наголошує на важливості таких обмінів:

“Це не лише можливість поділитися з глядачами іншого міста своїми творчими здобутками, але й шанс для акторів та режисерів обмінюватися досвідом, черпати натхнення та вдосконалювати свою майстерність”.

Пілотний проєкт триватиме до кінця театрального сезону в середині липня, а вже у новому сезоні планується його розширення.

“Війна показала нам, як важливо підтримувати одне одного, не ізолюватися, а навпаки – розширювати коло спілкування та співпраці. Саме завдяки таким обмінам ми можемо зберегти нашу культуру, наші традиції та подарувати дітям щасливе дитинство”, – підкреслив Корній Демидюк.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp