12°

Російські атаки пошкодили половину всієї енергетичної системи України, – Кулеба

Внаслідок російських атак ракетами та дронами пошкоджено половину енергетичної системи України. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю Foreign Policy.

В інтерв’ю він зазначив, що схвалення США фінансування для України підвищило бойовий дух серед солдатів та народу. Але якби оголошений пакет допомоги містив батарею Patriot, то цей імпульс був би ще сильнішим, адже українці найбільше страждають від російських ракетних ударів.

«Російські балістичні ракети є справжнім бічем цієї війни. Останнім часом їх переважно використовували для руйнування нашої енергетичної системи. Насмілюсь сказати, що якби інша країна постраждала від такого масштабу енергетичної руйнації, вона виглядала б набагато гірше, ніж Україна. Ми тримаємося, бо багато чого навчилися. Ми стійкі, знаємо, які ставки. Але просто, щоб дати зрозуміти вашим глядачам: половина нашої енергетичної системи пошкоджена, і нам все ще доводиться керувати країною, вести військові дії та заручатися підтримкою всього світу», – сказав Кулеба.

Серед пріоритетного для України озброєння міністр назвав артилерійські боєприпаси, системи ППО та ракети-перехоплювачі, щоб зупинити падіння російських ракет «буквально на голови українців та на нашу енергетичну інфраструктуру». Крім того, потрібні засоби радіоелектронної боротьби.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp