11°

Російські генерали обговорили ядерний удар по Україні, проте Пентагон досі не бачить підготовки до цього

У середині жовтня російські генерали обговорювали, «коли і як москва може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні». Факт самої розмови, на якій не було путіна, збентежив американських чиновників з адміністрації Джо Байдена, пише NYT.

Деталі розмови співрозмовники NYT не розголошують, але в адміністрації Байдена вважають, що це свідчить про те, що генерали розчаровані своїми невдачами на фронті, а завуальовані погрози путіна можуть бути не просто словами.

Утім видання зазначає, що путін має одноосібне право вирішувати, чи використовувати ядерну зброю. Він може ухвалювати рішення незалежно від думки своїх генералів.

Пентагон, однак, не бачить, щоб росія готувалася до ядерних ударів. США ретельно стежать за усіма ядерними об’єктами рф. Відсутність «рухів» з боку росіян підтвердив і представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

NYT також пише, що наприкінці жовтня після серії телефонних розмов між представниками США і росії ядерну напругу частково вдалося послабити. За словами офіційних осіб США, виступ путіна минулого четверга, під час якого він відкидав імовірність ядерного удару, сприяє «зниженню градусу».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp