24°

Російський патрульний корабель «Сергій Котов» пішов під воду

У ніч на 5 березня 2024 року українські військові уразили ворожий патрульний корабель Сергій Котов в тимчасово окупованій Керчі (Крим). Вартість потопленого корабля становить близько 65 мільйонів доларів.

У ніч проти 5 березня жителі Керчі чули серію вибухів. Пізніше стало відомо, що перекрили Кримський міст, пише Крим. Реалії. Згодом російський оператор пасажирських поїздів до тимчасово окупованого Криму повідомив про зупинку потягів у районі Кримського мосту через перекритий рух. Міст був перекритий вісім годин, пише Українська правда.

Інформацію про ураження російського патрульного корабля Сергій Котов підтвердили у ГУР у коментарі для hromadske. Судно зазнало значних пошкоджень, а про долю екіпажу поки що невідомо.

Пізніше Головне управління розвідки офіційно розповіло, що у ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 атакував патрульний корабель чорноморського флоту РФ Сергій Котов.

— Місія відбулась у співпраці з Військово-Морськими Силами ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Внаслідок удару морськими дронами Magura V5 російський корабель проекту 22160 Сергій Котов зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

Вогневе ураження корабля відбулось у територіальних водах України, неподалік Керченської протоки.Вартість потопленого корабля становить близько $65 млн, — йдеться у повідомленні ГУР.

Судно Сергій Котов — це третій серійний патрульний корабель проекту 22160. Уперше цей корабель спустили на воду у січні 2021 року, а ходові випробування проводили наприкінці жовтня 2021 року, і лише 30 липня 2022 року корабель поповнив склад Чорноморського флоту РФ.

Основне його призначення — це несення прикордонно-патрульної служби з охорони територіальних вод, патрулювання 200-мильної виключної економічної зони у відкритих і закритих морях, пошук та надання допомоги постраждалим при морських катастрофах, охорона кораблів і суден на переході морем, а також військово-морських баз і водних районів з метою попередження про напад різних сил і засобів противника тощо.

Патрульний корабель Сергій Котов має на озброєні 76-мм артилерійську установку АК-176МА, багатоканальні зенітні ракетні комплекси Штиль-1, ЗРК ближньої дії 3М-47 Гібка, два малогабаритні протидиверсійні гранатометні комплекси ДП-65. Судно навіть може нести гелікоптер Ка-27ПС.

Загальні характеристики:

  • довжина — 91,3 м;
  • ширина — 14,5 м;
  • осадка — 4,8 м;
  • швидкість повного перебігу — 22,5 вузла;
  • дальність плавання — 6000 миль.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp