14°

Росія готується до повторного наступу у січні-лютому 2023 року

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба припустив, що російські війська можуть спробувати поновити масштабний наступ на Україну у січні-лютому 2023 року. Про це він заявив на брифінгу, передає “Українська правда”.

“Я думаю, що російська здатність здійснювати великий наступ, можливо, буде відновлена десь наприкінці січня-лютого – але це те, що вони намагаються зробити і чому ми намагаємося запобігти”, – сказав міністр.

“Тобто я не кажу, що це точно відбудеться. Але в найкращому випадку, враховуючи мобілізацію, призов, який вони оголосили, підготовку нових призовників та пересування їхніх важких озброєнь по країні – вони однозначно зберігають надії на те, що вони зможуть пробити нашу оборону і просунутися глибше в Україну“, – додав Кулеба.

Голова МЗС запевнив, що Україна робить все, щоб зірвати ці плани. Він також сказав, що Україна намагається завершити війну якомога швидше – але не відомо, коли вона закінчиться, “хоча було б чудово, аби це сталося влітку наступного року”.

В ISW прокоментували заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«Найлегше російські війська можуть відновити наступальні операції на двох основних напрямках просування в найближчі місяці – вздовж кордону Харків-Луганськ на північному сході України або в Донецькій області.

Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордону між Харківською і Луганською областями і переформували своє угруповання сил уздовж цієї лінії, як нещодавно повідомляв ISW», – йдеться у звіті.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp