24°

Росія може прорвати оборону до літа – Bloomberg

“Песимізм серед України та її союзників посилювався протягом кількох тижнів, оскільки вони бачили, як російські сили перехопили ініціативу на лінії фронту, а життєво важлива допомога від США була затримана в Конгресі. Падіння Авдіївки та кількох прилеглих сіл посилює побоювання, що оборона Києва може не витримати“, – йдеться в публікації.

За словами неназваного європейського чиновника, ці втрати мають стати тривожним дзвіночком для союзників України.

“Україна може почати програвати війну цього року”, – оцінив Майкл Кофман, фахівець з Росії та України Фонду Карнегі в подкасті War on the Rocks.

За оцінками української розвідки, президент Росії Володимир Путін не відмовився від своєї початкової мети щодо захоплення великих міст, включно з Києвом та Одесою. Про це виданню сказала особа, яка побажала залишитися анонімною.

Якби російські війська досягли Одеси, то змогли б перекрити ключові шляхи експорту українського зерна через Чорне море та відкрити шлях до Молдови, де сепаратисти Придністров’я напередодні звернулися до РФ по політичну підтримку.

Наближена до українського керівництва особа розповіла, що залежно від результатів нинішньої кампанії на фронті, Росія вирішить, чи продовжувати повільне або стрімке просування, чи накопичувати ресурси для більшого удару, щоб прорвати українські лінії цього літа.

Видання процитувало президента України Володимира Зеленського, який 25 лютого заявив, що брак боєприпасів впливає на ситуацію на полі бою. Він також  попередив, що РФ планує новий наступ навесні або на початку літа.

У статті зазначається, що великий наступ буде викликом для Кремля після двох років війни, яка виснажила його сили. Російські зусилля захопити Київ, Харків і рушити на Одесу в перші тижні війни провалилися.

Незважаючи на дефіцит, який є в України, Росії знадобиться набагато більше солдатів, важких танків і транспортних засобів, щоб розпочати наступ. Про це 17 лютого заявив голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер. За його словами, наразі Москва не змогла досить швидко наростити виробництво в цих галузях.

Бауер сказав, що Путін “має більше артилерії, у нього є можливість щомісяця замінювати певну кількість ракет, які він використовує, але він не досяг повного успіху з погляду збільшення, наприклад, кількості танків і бронетехніки”.

Адмірал також вказав на нещодавні повідомлення України про те, що незважаючи на втрату Авдіївки, окупанти гинули з високою швидкістю: сім ворожих бійців на кожного українського військового.

“Співвідношення один до семи означає, що йому знадобиться багато сил, щоб перемогти українців”, – оцінив Бауер.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp