12°

Росія планує вторгнутися до Молдови наступного року

Росія може розпочати новий наступ на Молдову вже на початку 2023 року, заявив голова молдавської Служби інформаційної безпеки Александру Мустяце.

В інтерв’ю для TVR Moldova він розповів, що питання не в тому, чи буде вторгнення РФ у Молдову, а в тому, коли це саме може статися.

За його словами, РФ може піти на такий крок у січні-березні наступного року.

«Питання не в тому, чи здійснить Російська Федерація новий наступ на територію Республіки Молдова, а в тому, коли це відбудеться: або на початку року, у січні, лютому чи пізніше, березень, квітень», – заявив він.

Він також пояснив, що Росія планує дійти до Придністров’я, яке вже окуповане. Такий розвиток подій він назвав “дуже високим”.

«Судячи з наявної у нас інформації, Російська Федерація має намір піти далі. З метою створення з’єднання з Придністровським регіоном, який є територією Республіки Молдова, і тоді можна однозначно сказати, що так – вони мають намір дійти сюди, з’єднатися», — додав Мустяце.

Голова Служби розвідки та безпеки Молдови також зазначив, що найбільший склад боєприпасів у Європі, що знаходиться у Придністров’ї, максимально охороняється росіянами. Однією із гіпотез є використання цих боєприпасів у можливому військовому протистоянні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp