9°

Росія все ж застосувала гіперзвукову ракету “Циркон” в Україні

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз повідомляє, що Росія 7 лютого застосувала на території України ракету 3М22 “Циркон”, яка, як стверджує ворог, є гіперзвуковою.

“Експертами КНДІСЕ проводиться дослідження російських ракет, якими ворог 7 лютого атакував Україну. 

За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 “Циркон”. Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї. 

…Загалом у російських ракетах є деталі, які можуть застосовуватися одразу в кількох типах виробів, інші – вузли лише для конкретних зразків. У цьому випадку бачимо елементи, які характерні саме для ракети типу 3М22 “Циркон”. Специфічні маркування мають частини та уламки реактивного двигуна та рульових механізмів.

Ракета 3М22 “Циркон” складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо, тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22. 

На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю “Циркону”. Інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − кін. 2023-2024 роки. Це означає, що ракета була зібрана нещодавно.

Мікроелектроніка малозбережена та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження. Здійснюються заходи для визначання складу металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів”, – повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp