2°

Росія завершила підготовку до теракту на Запорізькій атомній електростанції, – Буданов

Росія завершила підготовку до теракту на Запорізькій атомній електростанції: на чотирьох з шести енергоблоків вона розмістила техніку з вибухівкою. Про це в інтерв’ю The New Statement заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

Він зазначив, що без охолодження реактори на станції можуть розплавитися за період від 10 годин до 14 днів. Також до аварії на ЗАЕС може призвести підвищення напруги на лініях електропостачання до станції, яке можуть організувати росіяни.

План теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений. Для прискорення катастрофи вони можуть використати технічні засоби“, – сказав Буданов.

Він нагадав про те, що росіяни замінували ставок-охолоджувач ЗАЕС. Також він поінформував про розміщення загарбниками техніки з вибухівкою біля чотирьоз з шести енергоблоків станції.

“Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз”, – наголосив очільник ГУР.

Буданов додав, що Росія може вчинити теракт на станції через поразку окупаційних військ на лівому березі Дніпра. Так РФ, за його словами, розглядає створення зони ядерного лиха як перешкоду для подальшого просування українських військ.

Водночас очільник ГУР стверджує, що існує ризик того, що Росія може здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як превентивний захід, щоб зупинити контрнаступ України та заморозити лінію фронту в тому вигляді, якою вона є зараз.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp