24°

Росія здатна самостійно виготовляти 500 ударних дронів на місяць

Росія в змозі самостійно виготовляти 400-500 ударних дронів-камікадзе типу Shahed на місяць, розповів УП Андрій Кульчицький — керівник відділу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), де вивчають ракетну, артилерійську зброю та дрони рф.

“У нас є хвіст одного з перших “кашних” “Шахедів” (серії “К”) під номером 026. І тепер з’явився екземпляр під номером 2600 (збитий на Києвом в середині лютого — УП). Ми рахували, що вони виготовляють їх 400–500 штук на місяць”, – розповідає він.

За словами експерта, від перших прильотів цих дронів в український тил восени 2022 року і до сьогодні ворог пройшов декілька етапів.

Спочатку “Шахеди”, які росіяни називають “Герань-2”, маркувалися літерою “М”, і на той момент це були повністю іранські БпЛА.

Пізніше з’явилась серія “чорних Шахедів” з літерою “Ы” — це серія апаратів, зібраних в Росії як машинокомплект, який поставляли з Ірану (зі зміною на місці зборки навігаційного обладнання).

“Є третя серія, з літерою “К”, які вони запускають по Україні зараз. Можна сказати, що це вже російські дрони: їхня повна зборка, їхнє навігаційне обладнання та бойова частина”, – каже Кульчицький


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp