23°

Розкол Європи: Захід і Схід на межі розриву через Україну

Нездатність Європейського Союзу вчасно надати Україні один мільйон артилерійських снарядів оголила глибокий розкол між Західною та Східною Європою, йдеться у публікації Bloomberg.

За словами європейських дипломатів, якщо Росія виграє війну, “Західній Європі цього не пробачать”, що призведе до втрати довіри та поставить під загрозу весь проект європейської інтеграції.

Одна з причин розколу – позиція деяких західноєвропейських країн, таких як Франція, яка наполягає на закупівлі снарядів лише в межах ЄС, що значно уповільнює постачання. Кіпр і Греція з геополітичних міркувань також блокують закупівлю у Туреччини.

Східноєвропейські країни розчаровані, адже “Захід, схоже, не розуміє нагальності ситуації”, – зазначив один зі співрозмовників Bloomberg.

Деякі країни Східної Європи вже готові переглянути свої оборонні партнерства. Один європейський посадовець заявив, що в разі перемоги РФ його країна більше не купуватиме зброю у Франції, натомість налагодить співпрацю з США, Британією та Україною.

Недовіра до Заходу також проявляється у виборі нового генерального секретаря НАТО. Східноєвропейські країни не задоволені кандидатурою Марка Рютте через його невміння налагодити комунікацію з ними, і натомість пропонують кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Важливо зазначити, що, незважаючи на розкол, підтримка України серед європейців залишається високою. Проте віра в перемогу України над Росією значно знизилась: через два роки після повномасштабного вторгнення в неї вірять лише 10% європейців.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp