3°

Руслан Стефанчук – голова Верховної Ради України. За – 261 голос

Руслана Стефанчука призначили спікером парламенту на засіданні 8 жовтня. За це проголосував 261 народний депутат.

Руслан Стефанчук – новий голова Верховної Ради

До цього Руслан Стефанчук обіймав посаду першого віце-спікера парламенту. Його посаду обійняв Олександр Корнієнко, голова політичної партії “Слуга народу”. Також сьогодні Руслан Стефанчук перестав бути офіційним представником президента Володимира Зеленського у Верховній Раді.

Результати голосування по фракціям за Руслана Стефанчука на посаді спікера

Ще вчора Стефанчук заявив, що не подав жодного законопроекту з корупційними ризиками. Своїм пріоритетом він назвав дотримання Конституції, зокрема прав народних депутатів на свою роботу.

Кращим механізмом є спілкування. Тому що парламент є місцем для дискусії, спілкування і компромісу, – заявив Стефанчук під час виступу 7 жовтня.

Зауважимо, що на посаду спікера Верховної Ради депутати пропонували різні кандидатури. Зокрема, пропонувалося призначити головою парламенту нардепку з Рівненщини Яну Зінкевич та нардепа Ярослава Железняка. “Компліментами” обмінялися народні обранці Олексій Гончаренко та Гео Лерос, які запропонували на посаду спікера один одного. Втім, Гео Лерос та Ярослав Железняк відмовилися від висування.

Під час попереднього рейтингового голосування Стефанчук отримав 257 голосів, Гончаренко – 44 голоси, Яна Зінкевич – 146 голосів.

Нагадаємо, Дмитра Разумкова позбавили повноважень голови Верховної Ради. За це 7 жовтня проголосували 284 народні обранці. Його відкликання з посади було викликано конфліктом із пропрезидентською силою щодо прийняття т.зв. антиолігархічного закону. Дмитро Разумков залишиться виконувати повноваження народного депутата.

Перед виборами у нас був один принцип – для когось це був дійсно принцип, для когось це була просто медійна ширма. Принцип був такий: прийти до влади стати політиками, але залишитися людьми. Я людиною точно залишусь, – сказав Дмитро Разумков на брифінгу після голосуванням за його відкликання.