19°

Ринок у Здолбунові на вул. 8 березня – турбота про громаду чи розправа з опонентами?

Значна частина здолбунівчан, а особливо підприємці, які торгують на ринку по вул. 8-го березня, добре пам’ятають конфліктну історію, яка розгорілась на ринку минулого, непростого для всього бізнесу «пандемійного» року. Причиною конфлікту була невідповідність ринку «антикоронавірусним» вимогам Держпродспоживслужби, яка загрожувала його закриттям, а відтак і втратою джерел до існування для близько 100 підприємців та їх сімей. За збігом обставин, 2020 рік був не лише «пандемійним», але і роком місцевих виборів. Отже «на допомогу» людям поспішив, на той час, кандидат на посаду міського голови Владислав Сухляк.

З політтехнологічної точки зору, не скористатись таким шансом було гріх. Особливо, якщо врахувати, що кінцевим бенефіціаром товариства-орендаря ринку був «запеклий» конкурент у мерських перегонах Олег Дацюк. В даній ситуації очевидно – чим гучніший скандал, тим цінніша «допомога». Активними помічницями п. Сухляка визвались сестри Лілія Ткачук та Руслана Огородник, відомі на ринку прихильниці всіляких чвар. Змалювавши із себе жертву, яку ніби адміністрація ринку позбавила торгового місця, вони закликали людей боротися чи то за свої права, чи то проти якогось свавілля. Вибори пройшли. Владислав Сухляк, випередивши Олега Дацюка на 300 голосів, став міським головою Здолбунівської громади. Разом з тим революційні настрої щодо ринку і орендаря не вщухли. Навпаки – перемога кумира і здобуття ним «булави» очільника громади надихнула жіночок на подальшу боротьбу. Чи то хміль від п’янкої перемоги мотивував пана мера, чи бажання отримати «всенародну» любов методом більшовиків, які відібрали і поділили все, чи жага помсти та розправи над політичним опонентом, чи усе разом взяте, але одним із перших кроків на посаді було звернення до суду.

На 15 липня призначено чергове засідання Господарського суду Рівненщини за позовом Здолбунівської міськради, яка вимагає повернути у комунальну власність громади ринок по вул. 8-го березня, визнавши нікчемним договір про його оренду ТзОВ «Промтехсервіс». За перебігом судового розгляду міський голова Здолбунова Владислав Сухляк слідкує особисто, у коментарях на власному фейсбуку називає оренду незаконною, а умови роботи на ринку – поганими.

Обіцяє після виграшу в суді зробити його міською власністю.

Ми не хочемо платити кошти комусь в кишеню, ми хочемо ,щоб за нашу орендну плату можна було відремонтувати дитячий садочок, дорогу чи провести капітальний ремонт на тому ж ринку, – пише на своїй фейсбук-сторінці Лілія Ткачук.У своїх численних коментарях вона закликає не дати Олегу Дацюку викупити ринок. Мовляв, саме для цього торік ним зроблені там невід’ємні поліпшення: відповідно до карантинних вимог, розділили павільйон на окремі м’ясний, рибний та молочний відділи, провели воду, встановили туалети та крани з питною водою, замінили вікна на металопластикові. Було заасфальтовано територію, встановлено навіси для торгівлі сільськогосподарською продукцією, а також разом з підприємцями проведено благоустрій…

Керівниця ринку по вул. 8-го березня Людмила Бабак вважає закиди до чинного орендаря засобом піару окремих політиків, а чутки, що ринок хочуть продати – брехнею і маніпуляцією:

Ми єдиний колектив і не дозволимо жодній політичній силі нас роз’єднати з метою власного піару, а, можливо, і заради власної вигоди. Ми покращуємо умови праці і робимо все можливе, аби зберегти робоче місце для кожного підприємця та не віддати ринок на поталу «рівненським бізнесменам», які вже поклали око на дану земельну ділянку. Ринок буде працювати!

Про те, що підприємців на ринку намагаються «накрутити» проти його орендарів, писала у коментарях також і журналістка Ольга Ферар:

Ринок рано чи пізно буде мати власника. Якщо це буде хтось не місцевий, жоден політик не зупинить сценарію його знесення під забудову. Може опоненти нинішнього орендаря домагаються саме цього? Я не чую конкретики. Озвучте свій план розвитку, забудови, врахування інтересів підприємців. Бо тут не міряння політичними силами, а живі люди.Конкретних заходів у разі, якщо міській владі таки вдасться відсудити здолбунівський ринок, Владислав Сухляк не анонсує. Називаючи договір з «Промтехсервісом» «нікчемним», міська влада тим не менше продовжує справно кожного місяця збирати з нього чималу орендну плату.

Ринок працює, як і працював. Його працівники проти нинішніх орендарів не протестують. Олег Дацюк, з його слів, на відміну від чинного міського голови, від народження проживає в Здолбунові, із здолбунівчанами бачиться та вітається на вулицях міста. Тому власний бізнес веде, дотримуючись принципів соціальної відповідальності. Він і далі декларує власну відкритість та відповідальність перед земляками, адже не збирається змінювати місце проживання та щиро вболіває за рідне місто і містян. Людмила Бабак, яка є депутатом міської ради та колегою по бізнесу п. Дацюка, переконана, що «рухи» міської ради навколо ринку не мають нічого спільного з турботою про добробут громади і нічим іншим, як спроби тиску та політичної розправи чинного міського голови над своїми опонентами. Відповідно до встановленого законом порядку в ринок інвестовано чималі кошти у вигляді невід’ємних поліпшень. Ринок стабільно працює, умови роботи нормальні.

Пані Людмила, зауважує, якщо муніципалітет має бажання адмініструвати ринок, може цілком реально це зробити, для початку привівши до ладу і відповідності вимогам норм та правил «Ринок торгівлі сільськогосподарською продукцією», розташований на цій же вул.8-го березня.

Подібні дії «проєвропейського» мера мають місце і у інших сферах діяльності юридичних осіб, відношення до яких має Олег Дацюк і це додатково свідчить про його справжні, а не показові мотиви. На сьогоднішній день міською владою Здолбунова в особі Владислава Сухляка, за політичними мотивами, чиниться тиск та створюються перешкоди підприємствам, які забезпечують робочими місцями не одну сотню людей і є одними з найбільших платників податків у громаді. Право приватної власності у будь-якій цивілізованій державі є недоторканним і захищається законом тому ми будемо відстоювати його у судах.

Джерело: Нове життя