22°

Що очікує на мешканців Рівненщини у серпні: стабільний долар, податки на житло і сплеск на ринку оренди

В Україні в серпні вартість долара буде коливатися в районі 27 грн/$, а от ціни на газ злетять до рекордних позначок. Крім того, зросте вартість оренди квартир у бюджетному сегменті, а власники великих апартаментів повинні будуть заплатити за них податки.

Час для сплати податку на квартири

Серпень – останній місяць, коли українці можуть без штрафів заплатити податки за свої квартири й будинки. Платити потрібно тільки за зайву площу. І зайвою вважається кожен квадрат понад 60 метрів для квартир і 120 квадратів для будинків. У 2021-му вартість кожного квадратного метра – 70,8 грн.

Наприклад, за квартиру площею в 100 квадратів оплатити доведеться 40 квадратів. А розмір податку становитиме 2 832 грн.

“Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – пояснили в ДПС. Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

Стабільний курс долара

У серпні вартість долара буде перебувати біля вже звичної позначки в 27 грн/$ (станом на 29 липня – 26,7 грн/$). Цю позначку можна було подолати, але очікування учасників ринку не виправдалися. Недавній аукціон із розміщення ОВДП пройшов слабо: залучити вдалося лише 3,127 млрд грн, що свідчить про низький попит у тому числі з боку іноземців.

Гравці не особливо поспішають інвестувати в ризикові інструменти на тлі поширення нового різновиду коронавірусу. Важливу роль відіграє факт погашення Мінфіном доларових позик: НБУ активно скуповує надлишок долара на ринку останні дні.

“Учасники ринку сподіваються на те, що ФРС збереже терпіння і не стане скорочувати стимулювальні заходи найближчим часом, незважаючи на прискорення інфляції в країні. Проте це не заважає їм готуватися до швидких змін у кредитно-грошовій політиці: короткі позиції щодо долара почали танути ще в червні, в той час як зараз кожне серйозне падіння “американця” сприймається як можливість для збільшення позиції”, – зазначає аналітик TeleTrad Сергій Родлер.

Сплеск на ринку оренди

Традиційно напередодні початку навчального року через студентів у великих містах злітає попит на оренду квартир. Стосується це тільки бюджетного сегмента. Ринок на таку ситуацію реагує миттєво: ціни йдуть вгору.

У середньому житло може вирости в ціні на 10-15, а в деяких випадках і 20%. Така тенденція повторюється з року в рік, не стане винятком і 2021-й. Крім того, збільшується і попит. З іншого ж боку, очікувати різких стрибків не варто: поки рівень доходів українців істотно не змінився.

Серпень може також запам’ятатися і затяжними вихідними. В 2021-му День Незалежності буде у вівторок, тому Кабмін рекомендував перенести робочий день і з понеділка – в результаті вийде відразу чотири вільних дні (21, 22, 23 і 24 серпня).

За матеріалами Оbozrevatel.com