19°

погода у Рівному

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 27.05.2020

Компанія Microsoft додала у свій браузер Edge гру Surf

Вона дозволяє користувачам «вбити час», коли немає підключення до мережі.

Surf – перероблена версія класичної гри SkiFree, випущеної на Windows у 1991 році. Як і в оригіналі, герою потрібно кататися по воді на дошці, уникаючи перешкоди, збираючи сердечка для відновлення життів і блискавки для збільшення швидкості. Втім, є і нововведення: в Surf користувач може обрати стать і расу героя або покататися за ніндзя-кота, талісмана Windows 10. У грі кілька режимів (прискорене проходження, зигзаг, нескінченний режим, знижена швидкість і підсвічування перешкод). Підтримується управління клавіатурою, мишею, геймпадом або пальцями на сенсорному екрані.

Гра Surf доступна в оновленій версії браузера Edge. Для її запуску потрібно ввести в адресному рядку edge://surf. Вона з’явилася в Edge ще в листопаді 2019 року, але лише в якості «пасхалки» – тоді користувачам було необхідно розгадати загадку, щоб запустити її.

YouTube викрили на видаленні коментарів до відео

Відеосервіс YouTube викрили на видаленні коментарів до відео, зміст яких критикує уряд Китаю. Платформа вибачилася, зазначивши, що видалення стало результатом помилки в автоматизованій системі модерації.

Користувачі помітили що негативні коментарі почали зникати під відео. Зокрема YouTube видаляв коментарі з критикою Комуністичної партії Китаю. Вони містили такі вирази як “комуністичні бандити” або “партія за 50 центів”, розповідає TechCrunch.

Видалення відбувалося практично відразу, причому, навіть у тих випадках, коли певні вирази використовували у позитивному сенсі. До речі, з останнім терміном (五毛 або “wumao dang”) активно бореться китайська цензура.

На зачистку звернув увагу засновник Oculus and Anduril Палмер Лакі.

Відеохостинг у відповідь пояснив лише, що коментарі могли видалити в рамках виконання політики компанії з зачистки повідомлень, які містять погрози, пропагують ненависть і ворожнечу.

Google тестує функцію оплати голосом

У мережі з’явилася інформація про те, що Google у найближчому майбутньому запустить функцію оплати товарів голосом – прямо зараз компанія тестує цю функцію серед вузького кола користувачів.

При цьому важливо відзначити, що дану інформацію підтвердив представник пошукового гіганта – за його словами, нова функція покликана допомогти здійснювати безпечні покупки за допомогою розумних колонок і дисплеїв. Прямо зараз перелік “місць”, де можна оплатити подібним чином, обмежується покупками у додатках через Google Play, а також замовленнями у ресторанах.

Міжнародна команда дослідників створила “інструмент управління стресом”

Науковий журнал Transactions in Computer-Human Interaction опублікував свіжий матеріал, в якому йдеться про те, що міжнародною командою дослідників зі Швеції та Великобританії був створений “інструмент для управління стресом”, що зчитує настрій людини за допомогою дотику до шкіри.

Для того, щоб домогтися бажаного результату, вчені використовували дані, отримані за допомогою носимого наручного сенсорного пристрою Philips, який в тому числі зчитує різні показники у результаті дотику до шкіри людини. У підсумку, використовуючи всі сенсори пристрою, дослідники зуміли відобразити інформацію у вигляді барвистого спірального графіка в реальному часі на смартфоні, записати дані для власника, а також інтерпретувати їх.

В кінцевому підсумку, давши пристрій на тестування добровольцям, вчені з’ясували, що люди використовують їхню систему (названу Affective Health) для ведення спортивних тренувань, а також як інструмент для управління стресом.

Intel змінила дизайн кулерів

За останні десять років кулери Intel не зазнавали якихось істотних змін. Проте для настільних процесорів 10th Gen Comet Lake корпорація Intel пропонує невелику модифікацію.

Зміни були помічені рецензентами, які купили роздрібні варіанти процесорів Intel 10-го покоління для настільних ПК. Тепер Intel використовує повністю чорний дизайн, який виглядає набагато краще, ніж сріблясто-чорний, який використовувався протягом десяти років. Процесорний кулер має таку ж круглу конструкцію з декількома алюмінієвими ребрами, витягнутими назовні через центральну опорну плиту, яка виготовлена з міді і вже містить термопасту.

Кулери нового типу отримають лише процесори без літери К. Таким чином, оновлену комплектацію отримають базові версії чіпів, а також T-серія зі зниженим до 35 Вт тепловим пакетом.

Трамп критикує соц. мережі

Президент США Дональд Трамп розкритикував сервіси соціальних мереж після того, як мережа Twitter почала попереджати абонентів про можливі неточності в його твітах.

«Республіканці вважають, що платформи соціальних мереж намагаються заглушити висловлювання консерваторів. Ми будемо суворо регулювати їх роботу або закриємо їх, перш ніж дозволимо цьому статися», – написав Трамп у твітері 27 травня.

Google доплатить співробітникам 1000 доларів

Кожен співробітник компанії Google отримає тисячу доларів, якщо залишиться працювати віддалено до кінця року у зв’язку з пандемією коронавіруса. Про це повідомив генеральний директор корпорації Сундар Пічаї.

Гендиректор зазначив, що виплати повинні піти на купівлю обладнання або меблів, які допоможуть співробітникам комфортно працювати з дому.

Компанія Google одна з перших перевела працівників на віддалений режим.

«Тепер офіси будуть відкриватися поступово. У липні завантаженість в них повинна досягти 10%, а у вересні – 30%», – йдеться у повідомленні.

У компанії повідомили, що на першому етапі співробітники почнуть приходити в офіс лише раз на тиждень. «У приміщеннях будуть дотримуватися суворі заходи з техніки безпеки, щоб гарантувати принцип соціального дистанціювання. Для тих, чия присутність на робочому місці не є обов’язковою, повернення в офіс буде проходити на добровільних засадах до кінця року», – інформують у Google.

В Spotify можна добавити необмежену к-сть музики

Раніше було встановлено ліміт у 10 тис. пісень. З 2014 року користувачі Spotify просили скасувати ліміт кількості музики, яку можна додавати в бібліотеку, проте в компанії не хотіли цього робити, оскільки менше 1% користувачів досягали такої позначки в сервісі.

Нова функція працює тільки на кількість музики, яку можна додати до бібліотеки. Ліміт в 10 тис. зберігається для плей-листів, а також для пісень, які можна завантажити на пристрої для прослуховування офлайн.

Facebook змінила назву гаманця для криптовалюти з Calibra на Novi

Доручила управління цим проєктом дочірній компанії Novi Financial.

Про це повідомляється у блозі компанії.

“Ми змінили ім’я на Novi, але ми не змінили свого довгострокового зобов’язання допомагати людям по всьому світу отримувати доступні фінансові послуги.

З Novi переказ коштів буде таким же простим, як і відправлення повідомлення. Ви зможете використовувати Novi як автономний додаток, а також у Messenger та WhatsApp”, – йдеться у повідомленні.

Як пише TechCrunch , за допомогою цього ребрендингу Facebook намагається підкреслити, що проект криптовалюти Libra сам по собі не є проектом компанії, в той час як Facebook є одним з учасників асоціації Libra.

Payoneer буде фінансувати майданчики творчих проєктів

Міжнародна платіжна онлайн-платформа Payoneer оголосила про початок роботи з майданчиками фінансування творчих проектів. І стартувала з одного з найпопулярніших сайтів краудфандинга – Indiegogo. Перше виведення коштів звідти за допомогою Payoneer було здійснено українцями.

Першим став український проект WONDERTOOL, суть якого – створення і подальший вихід на ринок пральної машини, що працює на озоні. При виведенні грошей з Indiegogo комісія з боку Payoneer становить 0%. До цього виведення коштів з майданчиків громадського фінансування за допомогою платіжної платформи було неможливе.

«Ми готові розвивати цей напрямок і далі, масштабуючи карту сайтів громадського фінансування стартапів, і верифікувати найбільші і найпопулярніші з них, – повідомив регіональний менеджер CEE регіону Payoneer Михайло Дейнега. – Стартапи, які заходять на Indiegogo і отримують кошти на акаунт Payoneer, можуть ці гроші відразу направляти на реалізацію проекту: запускати прототипи у виробництво, розраховуватися з підрядниками за послуги».

Раніше виведення коштів з подібних краудфандингових сайтів було можливе тільки через банківські рахунки. Онлайн-платформа ж дозволяє робити це на віртуальні рахунки банків інших країн.

Крім цього, поточні проекти на сайті Indiegogo у будь-який момент можуть швидко замінити існуючі реквізити і виводити отримані кошти від людей зі всього світу через Payoneer.