Шкільна форма – це вибір, а не обов’язок: у школах дозволили відмінити форму
У відповідь на численні скарги батьків та вчителів, Служба освітнього омбудсмена України зробила чітку заяву: носіння шкільної форми учнями не є обов’язковим.
В умовах війни, коли діти змушені постійно перебувати в стресових ситуаціях, вимоги щодо одноманітного одягу в школі виглядають особливо безглуздо. Освітній омбудсмен наголошує, що основним завданням школи зараз є забезпечення безпеки та комфортного навчального процесу для дітей, а не контроль за їхнім зовнішнім виглядом.
“Війна, повітряні тривоги, майже щоденні переміщення до укриття, кількагодинні вимкнення світла у школі та вдома впливають на психологічний стан дітей. І замість того, щоб забезпечувати освітній процес та дбати про безпеку дітей, частина педагогів здійснюють перевірки та “рейди” зовнішнього вигляду учнів, порушуючи закони. Вони тиснуть на дітей, а при систематичних зауваженнях здійснюють булінг дитини й, крім того, позбавляють дітей права здобувати освіту, яку й так складно здобувати за перелічених вище умов”, – йдеться у заяві омбудсмена.
Тому педагогів та адміністрації закладів освіти закликали припинити перевірки одягу учнів, назвавши такі заходи непотрібними та незаконними.
Освітній обмудсмен наголошує, що заборона відвідувати заняття через відсутність обов’язкової шкільної форми порушує право учнів на освіту. А відсторонення від занять і скерування дитини під час уроків додому для переодягання може становити загрозу життю та здоров’ю.