19°

Школярі на Рівненщині потрощили автомобіль (ФОТО)

У Дубні небезпечно паркувати авто на вулиці?

Випадки вандалізму в Україні, в Дубні в тому числі, непоодинокі. Найчастіше наруги зазнають лавки, пам’ятники, тобто об’єкти громади, а не приватні. Однак, виявляється, не так уже безпечно залишати на вулицях, подвір’ях Дубна транспортні засоби. І не тільки через зловмисників, але й через юних любителів пригод. Чи то від нудьги, чи то від неналежного виховання 11-річний Іван і 14-річний Максим зіпсували автівку так, що без ремонту навряд хтось захотів би її придбати чи користуватися. Вони просто поглумились над чужим майном, – пише 03656.

Подія мала місце у квітні. Хлопці серед білого дня протягом кількох годин нищили чужий транспортний засіб в одному з центральних дворів, а їхні дії писала відеокамера. Спершу юнаки намагались завести двигун, допоки не сіла акумуляторна батарея. Після обшуку в машині в хід пішов балончик із фарбою, як результат – нецензурне слово на капоті та розмальований автомобіль. І ще через трохи стало ясно, що Іван із Максимом не просто хотіли покататись. Малолітні розпилили по авто вогнегасника, після чого викинули його; «дослідили» вміст під капотом, стрибали по транспортному засобі, зламали вмикачі поворотів, фар тощо. Все, що було в каністрах, пляшках – хлопці виливали, а тару, сміття викидали біля машини. Швидше всього, що час від часу хтось ходив неподалік, тому що шкідники втікали та повертались.

Всього цього виявилось мало. Близько через годину після зникнення юнаки повернулись до автівки. Іван почав бити ліхтарі, дзеркала, гайковим ключем лишати вм’ятини на поверхні. Максим таким же ключем випробовував на міцність скло. У лобове хлопці кинули цеглину, проте не зупинились – тріщини в склі били кулаками, кидали каміння, допоки крихке не розлетілось на куски. Здавалося б все на цьому закінчилось. Але ні. Наступного дня Іван повернувся на місце розправи та не знайшовши, мабуть, як ще нашкодити, попри застереження друга, який показував камеру, ще кілька разів жбурнув у лобове скло цеглу.

Чи цей випадок єдиний, чи від хлопців постраждав ще якийсь власник рухомості/нерухомості – наразі невідомо. Хоча торік Іван проник через вікно у свій навчальний заклад, звідки поцупив комп’ютер. Школяра вирахували, тому техніку довелось повернути, а батькам заплатити за шкоду. До того ж через вік хлопця не можуть притягнути до відповідальності, через що його дії лишаються без покарання. А тому дубенчани, будьте обачні, не лишайте надовго своє майно без нагляду.