23°

Що станеться з організмом, якщо приймати Омега-3 щодня

Омега-3 — невеликий, але досить вагомий для організму комплекс поліненасичених жирів. Вони містяться в рослинних продуктах (волоські горіхи, насіння чіа, соєві боби, лляне насіння та соєва олія) у формі альфа-ліноленової кислоти (АЛК) і в морепродуктах (риба, молюски та морські водорості) — у вигляді докозагексаєнової кислоти (ДГК) та ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК). 

Враховуючи, що організм самостійно не виробляє АЛК, ЕПК та ДГК, рекомендується включати до раціону харчування рибні та рослинні продукти, що містять жирні кислоти, або приймати добавки Омега-3 на основі:

  1. Риб’ячого жиру з анчоусів, сардин, лосося, тунця, мінтаю або печінки тріски.
  2. Олія криля, що отримується з дрібних ракоподібних. Такі добавки особливо корисні при проблемах із зором, оскільки олія додатково містить антиоксидант астаксантин.
  3. Олія водоростей, яка вважається єдиним веганським джерелом незамінних ДКГ та ЕПК.

Дефіцит Омега-3 може призвести до порушення когнітивних функцій, проблем із зором, гормонального дисбалансу та захворювань серцево-судинної системи.

Як Омега-3 підтримує здоров’я людини

Комплекс жирних кислот у кожній клітині тіла і допомагає:

  1. Попередити інфаркт чи інсульт — завдяки зниженню артеріального тиску та рівня тригліцеридів, а також запобігання утворенню тромбів. Метааналіз 40 клінічних випробувань, проведений у 2021 році, показав, що у людей, які приймали добавки ДГК/ЕПК, ймовірність серцевого нападу знизилася на 13%, а смерті — на 35%.
  2. Поліпшити діяльність головного мозку — Омега-3 зміцнює тонкі мембрани, які захищають мозкові клітини від дегенеративних процесів, зберігаючи короткострокове та довгострокове когнітивне здоров’я. Це тим, що здоровий мозок приблизно 60% складається з жиру, де 10%-20% становить ДГК. Тому для нормального функціонування важливо підтримувати нормальний рівень жирних кислот.
  3. Нормалізувати психоемоційний настрій — Омега-3 може виступати в ролі антидепресанту, якщо депресивний стан спричинений запальними процесами в нервовій системі. При цьому деякі дослідження підтверджують, що жирні кислоти полегшують перебіг та симптоми депресії, допомагаючи швидше з нею впоратися.
  4. Зберегти чіткість зору — ДГК може зменшити запалення, що викликає сухість, та підвищити вироблення сліз для кращого змащування, а також уповільнити прогресування вікової дегенерації жовтої плями.

Прийом добавок Омега-3 особливо рекомендують вагітним жінкам. ДГК та ЕПК, що містяться в риб’ячому жирі, вирішальне значення для психічного здоров’я та повноцінної роботи серця матері, а також підтримують нормальний розвиток мозку дитини, яка швидко прискорюється в останньому триместрі. При цьому споживання Омега-3 знижує ризик передчасних пологів та народження дитини з низькою вагою.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp