6°

Скільки дітей Рівненщини вакцинувалися від цієї хвороби?

За дев’ять місяців 2021 року план щеплень від поліомієліту на Рівненщині виконаний у віковій групі: до року – на 55%, вісімнадцять місяців – 54 %, шість років – 64%, чотирнадцять років – 63%.

Станом на 3 листопада додатковими щепленнями від поліомієліту у Великоомелянській громаді охоплено 65% дітей віком до п’яти років. А в населеному пункті Велика Омеляна щеплення зробили 57% дітей. 

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов наголошує, що поліомієліт є у переліку хвороб, які відносяться до смертельних та призводять до інвалідізації. Саме тому необхідне обов’язкове щеплення.

Крім того, Роман Сафонов наголосив, що згідно ст. 15 закону України про захист населення від інфекційних хвороб, дітям, які не мають усіх обов`язкових щеплень відвідувати дитячі заклади не дозволяється.

 І відмовляючись вакцинувати своїх дітей в умовах надзвичайної ситуації біологічного характеру батьки обмежують їх у праві перебування в організованих колективах, порушують їхні права на захист життя, здоров`я та отримання базових потреб. Тому за відмову виконувати законний обовя`зок органи піклування можуть притягнути батьків до відповідальності від штрафів (850-1700 гривень) до розгляду питання про позбавлення батьківських прав.