12°

Скільки переселенців прийняла Рівненщина?

Від початкумасштабного вторгнення росії, Рівненщина прийняла понад 77 тисяч вимушено переміщених українців. На сьогодні в області залишилося близько 50 тисяч переселенців. Посприяти переселенцям в адаптації до нового місця на сьогодні є головним завданням. На цьому наголосив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

«Загалом у нас 77 тисяч осіб прибуло в область і зареєструвалось. Хтось на день, хтось на три, п’ять днів, і їхали далі. Ті, хто залишились тут, проживають та отримують допомогу, їх 49 120 осіб. Це ті, що живуть тут офіційно. Зазвичай, люди зупинялися у місцях компактного проживання», – розповів Віталій Коваль.

Очільник області додав, що сьогодні в області максимально намагаються інтегрувати переселенців у соціум – щоб вони йшли на роботу, діти – до школи та садочку. Зокрема, до школи піде понад 2500 дітей ВПО. Тому задача – щоб за найкоротший термін перестали розрізняти, звідки людина – з Луганщини, Херсонщини, Харківщини.

«Є складнощі, але вони вирішуються. І люди різні бувають, та напруги й конфронтації між місцевими та не місцевими точно немає.

Заклики місцевих до швидшого працевлаштування – це є. Для економіки це непроста ситуація, адже якщо суто утримувати 50 тисяч людей, харчувати їх та забезпечувати усім, то це велике навантаження на бюджети», – зазначив очільник ОВА.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp