22°

Скільки Рівне планує витратити на муніципальну варту

Два мільйони на зарплату, 4,5 мільйона на ремонт офісу та 7 мільйонів на систему відеоспостереження – це частина витрат, передбачених на утримання муніципальної варти Рівного. Загалом, цей департамент може обійтися місту в понад 17 мільйонів гривень.

Скільки потрібно для утримання варти

Видатки на підрозділ 15 липня озвучив начальник управління бюджету і фінансів Віктора Шульга на засіданні бюджетної комісії. Їх, каже готували спільно з керівництвом новоствореного департаменту.

Загалом на утримання департаменту муніципальної варти потрібно 5,7 мільйонів, зазначив він. З цієї суми 2,3 мільйони гривень піде на зарплату працівникам, а 100 тисяч гривень – на їхнє навчання. 672 тисячі гривень передбачили на придбання форми, з розрахунку 14 тисяч за один комплект. Це виклало здивування у члена комісії Сергія Васильчука.

“Я служив в армії, 14 тисяч, 500 доларів на форму… я купляю речі, для кого це? По 14 тисяч купляти форму, це що?” – сказав він.

За 147 тисяч гривень планують закупити 21 нагрудну камеру для інспекторів. Як пояснив голова постійної комісії Павло Алексєвич, щоб “записувати розмови з мешканцями”. На придбання телефонів передбачили 22 тисячі гривень, а на меблі – 140 тисяч гривень.

Окрім того, для нового департаменту планують закупити три комп’ютери, кожен вартістю 18 тисяч гривень, – проінформував Віктор Шульга.

Скільки потрібно, щоб муніципальна варта запрацювала

Серед капітальних видатків – придбання двох автомобілів. Службового – за пів мільйона гривень та евакуатора – за 900 тисяч гривень, повідомив Віктор Шульга.

“Придбання евакуатора можливе, але його використання – ні. Керівник отримав застереження як його використовувати. Як видатки по утриманню органами самоврядування евакуатора не мають права використовувати. Якщо не відпрацюємо це питання, то буде нецільове використання коштів”, – сказав Віктор Шульга.

Очільник департаменту Андрій Пасічник пояснив, що процедури використання евакуатора немає.

“Для початку потрібно мати з чим працювати, а потім працювати. Як я можу евакуйовувати авто, коли виникне необхідність, не маючи на це автомобіля”, – зазначив він.

Здивування у Сергія Васильчука виклали 4,6 мільйона гривень на капітальний ремонт офісу, які вирахували без проєктно-кошторисної документації. Андрій Пасічник пояснив, що на Prozorro шукав приміщення такої ж площі й зробив розрахунок.

У видатки включили 7,5 мільйонів на систему відеоспостереження “Безпечне місто”, з них:

  • 1,5 мільйона – на проєктно-кошторисну документацію для якісного розташування камер;
  • 3 мільйони – на закупівлю камер, сервера, прокладання мережі;
  • 3 мільйони – за роботу.

Питання про зміни до бюджету, які передбачають видатки на муніципальну варту, депутати планують розглянути на сесії міської ради. Засідання заплановане на 22 липня. Тоді ж мають розглядати оновлене положення про варту.

Джерело: Суспільне