13°

SpaceX запускає український супутник «Січ-2-30» до космосу

Компанія SpaceX готується запустити до космосу український супутник «Січ-2-30». Запуск, який вже кілька разів переносили, має відбутися 13 січня на мисі Канаверал у штаті Флорида (США). Цей запуск буде першим за останні десять років: востаннє супутник українського виробництва виводили у космос 17 серпня 2011 року, це був «Січ-2». До цього в космос запускали український «Січ-1» у 1995 році та «Січ-1М» у 2004-му.

Призначення та характеристики

Характеристики супутника "Січ-2-30"

Основне призначення супутника – отримання цифрових фотографій поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах, а також моніторинг параметрів іоносфери планети. Супутник має накопичувач для даних об’ємом 10 Гб, швидкість передачі даних становить 30,72 Мбіт/с.

«Цей супутник дозволить отримувати у видимому діапазоні зображення Землі з космосу. Супутник планується запустити на орбіту на висоту 500 кілометрів над Землею. Ми будемо отримувати інформацію завширшки 46 кілометрів. І це буде така смуга, на якій буде отримано зображення як лісів, полів, річок, інженерних споруд, так і скупчення якоїсь техніки, що можна використати в різних цілях. Роздільна здатність – 7 метрів. Таким чином, ми зможемо розрізнити на Землі об’єкти, більші ніж 7 метрів. Але інформація буде отримана в досить широкій смузі огляду – 46 кілометрів, і можна одночасно на сході України бачити лінію розмежування, наприклад, за один прохід супутника. Ми можемо знімати, наприклад, карпатські ліси, шукати там місця незаконних вирубок, можемо вивчати процеси забруднення річок та морів, робити картографічні вимірювання», – розповів в інтерв’ю головний конструктор космічних апаратів, комплексів та систем КБ «Південне» Костянтин Білоусов.

Онлайн трансляцію можна переглянути youtube-каналі skrypin.ua.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp