17°

Статус тимчасового захисту для українців у ЄС буде продовжено

Статус тимчасового захисту для українців у ЄС буде діяти щонайменше до весни 2024 року, повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі національного телемарафону.

Цей статус отримали більше 5 мільйонів українців.

Стефанішина пообіцяла надати окреме роз’яснення щодо процедури реєстрації українців, які тимчасово повертаються додому, а потім знову їдуть до ЄС.

Віцепрем’єр-міністерка також зазначила, що під час із зустрічі з комісаркою з питань внутрішніх справ Єврокомісії Ілвою Йоганссон вони домовились створити «Міжнародну українську школу». Цей проєкт має забезпечити присутність українських вчителів і українського викладання у школах ЄС, де навчатимуться діти з України.

За словами комісарки з питань внутрішніх справ Єврокомісії Ілви Йоганссон, понад 8 мільйонів українців були змушені переїхати в країни Євросоюзу – ця кількість дорівнює кількості населення середньої країни в Європі.

Вона також зауважила, що українці, які перебувають у ЄС, можуть побачитися зі своїми близькими без зняття реєстрації у країнах Євросоюзу, якщо це не довготривала подорож. Але якщо українці вирішили повернутися додому, у ЄС просять повідомляти у відповідні органи про скасування реєстрації. За потреби там можна буде зареєструватися повторно.