23°

Тепер вагітні жінки зможуть обирати час відпустки самостійно

Відтепер вагітні жінки в Україні мають право самостійно обирати дату початку декретної відпустки. Для цього достатньо подати заяву лікареві, який веде вагітність.

Раніше жінки були зобов’язані йти у декретну відпустку з 30 тижня вагітності. Якщо ж вони хотіли продовжити працювати, то кількість днів відпустки та розмір допомоги з вагітності та пологами зменшувалися пропорційно до кількості днів, що вони продовжували працювати.

За новим законом жінка може продовжити працювати і після 30-го тижня вагітності. Для цього вона під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності подає заяву лікареві, який веде її вагітність, та зазначає в ній дату, з якої має бути сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН).

Якщо в неї пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований з дати пологів. Такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно.

Ця зміна є позитивним кроком у напрямку захисту прав жінок та їхнього здоров’я. Вона дозволяє жінкам самостійно планувати свій робочий і особистий час, а також дає можливість їм краще підготуватися до народження дитини.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp