10°

Троє будівельників із Рівненщини захворіли на ботулізм після вживання домашнього м’яса

Троє будівельників із Рівненщини захворіли на ботулізм після вживання домашнього м’яса, яке вони приготували в Києві. Це другий випадок масового захворювання на цю інфекцію за останні 10 років.

Як повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов, бригада будівельників з Рокитного, перебуваючи на будівельних роботах в Києві, добре повечеряла привареним солоним свинячим м’ясом з прошарками сала домашнього приготування без термічної обробки.

Не дивлячись на активні клінічні прояви, за медичною допомогою хворі звернулись не одразу. І через погіршення стану були змушені повертатись на Рівненщину, де і звернулись за меддопомогою.

Перший хворий звернувся до лікарів на сьомий день захворювання, а двоє інших чоловіків — на 11 день із симптомами блювання, проносу, двоїнням в очах, які є характерними для ботулізму.

Усі три випадки були лабораторно підтверджені, хворим введений анатоксин ботулінічний і наразі всі живі, продовжують лікуватись з хорошим прогнозом в стаціонарі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp