9°

Сьогодні у Рівненській ОДА від була я нарада щодо облаштування державного кордону

Сьогодні у Рівненській ОДА від була я нарада щодо облаштування державного кордону.

У ній взяли участь представники прикордонного загону, ГУ Держгеокадастру, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального офісу водних ресурсів.


Головне питання на порядку денному – відведення земель під прикордонну інфраструктуру. В Рівненській області це 1090 гектарів.


Мова йде про ділянки, які розташовані в межах 50 метрів вздовж державного кордону. Загальна протяжність державного кордону з республікою Білорусь у межах Рівненської області становить понад 218 км.

Учасники наради обговорили подальший алгоритм дій щодо можливості зміни цільового призначення ділянок, реєстру дозвільних документів із територіальних громад, процедуру викупу земель із приватної власності в рамках урядової програми.


Уже є певні напрацювання у картографії кордону. Матеріали не оприлюднюються – вони для службового користування. Ми спільними зусиллями робимо все, аби захистити кордон.

Нагадаємо, охорону ділянки державного кордону на Рівненщині здійснюють 3 прикордонні служби: «Березове», «Дубровиця» та «Вичівка».