23°

Цей рік став найспекотнішим за останні 125 000 років

2023 рік став найтеплішим за 125 000 років, заявили вчені Європейського Союзу. Цей висновок зроблено на основі даних, які показали, що минулий місяць був найспекотнішим жовтнем у світі за цей період.

Середня температура повітря на поверхні в жовтні 2023 року була на 1,7 градуса за Цельсієм вищою, ніж у тому ж місяці 1850-1900 років. Цей рекорд був побитий завдяки триваючим викидам парникових газів внаслідок людської діяльності в поєднанні з появою цього року погоди Ель-Ніньо.

Рекордний жовтень означає, що тепер 2023 рік напевно стане найтеплішим за всю історію спостережень. Попередній рекорд був 2016 року – ще один рік Ель-Ніньо.

Зміни клімату підживлюють все більш руйнівні крайнощі. Цього року це включало повені, які вбили тисячі людей у Лівії, сильну спеку в Південній Америці та найгірший сезон лісових пожеж у Канаді за всю історію.

Кліматологи попереджають, що ми не повинні допустити, щоб руйнівні повені, лісові пожежі, шторми та хвилі спеки, які спостерігалися цього року, стали новою нормою. Шляхом швидкого скорочення викидів парникових газів протягом наступного десятиліття ми можемо вдвічі скоротити швидкість потепління.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp