17°

Туриста, якого три доби шукали в Карпатах, знайшли мертвим

Рятувальники разом з волонтерами знайшли тіло Івана Когута – туриста, який заблукав 4 грудня на полонині Руна Ужгородського району, коли катався на снігоході.

Його знайшли в снігу за 200 метрів від перевернутого снігохода. Про це ВВС News Україна повідомила речниця ДСНС області Наталія Батир.

50-річного чоловіка шукали 90 людей – рятувальників та волонтерів – а також 33 одиниці техніки, зокрема гелікоптер МІ-8.

Як він заблукав

рятувальни операція

4 грудня чоловік разом із двома ужгородцями вирушив кататися на снігоходах, однак через погану видимість відірвався від групи.

Наступного дня двоє його знайомих самотужки дісталися турбази у Лумшорах, що за кількадесят кілометрів від полонини.

Кожна ніч, проведена у горах у снігу та морозі без спорядження – це справжнє випробування для людини, яке дуже небезпечне для життя.

гори
Підпис до фото,Зниклого шукали і рятувальники, і волонтери

Снігохід заблукалого туриста рятувальники знайшли майже одразу, але слідів самого чоловіка не було.

Пошуки ускладнювала хуртовина: снігу в горах намело зо 20-45 сантиметрів, сліди вмить замітало. До того ж у високогір’ї Карпат утворився ризик лавин.

“5 хвилин і все…”

фото

Один з врятованих чоловіків, друг зниклого – Роман, розповів ВВС News Україна деталі ситуації: “Він поїхав вниз, погодні умови різко помінялися, 5 хвилин і все… Ми загубили одне одного”.

Вони залишили один снігохід із увімкненою фарою і пішли шукати допомогу, але дорогою застрягли і лишилися ночувати у горах.

Вночі робили зарядку, розминалися, щоб не замерзнути, а вже зранку вийшли до села Лумшор.

До пошуків Івана ввечері суботи долучилися усі чоловіки з його родини: зять, племінник та чоловік сестри – Віктор Веселовський.

У коментарі BBC News Україна Віктор розповів, що Іван часто їздив у гори, ландшафт полонини знає добре. Що могло збити його зі шляху – не знає.

Щозими до закарпатських рятувальників надходить з десяток повідомлень про заблукалих туристів.

Більшість із них вдається знайти упродовж першої доби.

З початку року було вже 362 таких виїзди, кажуть в ДСНС.

Як вижити взимку в горах

Аби зимовий туризм не перетворився у масштабну пошуково-рятувальну операцію, досвідчені туристи та рятувальники радять дотримуватися низки правил:

Реєстрація та GPS

Необхідно мати з собою GPS, топографічні карти, а головне – навички і досвід перебування у горах.

Також треба звернутися до гірських пошуково-рятувальних служб та зареєструватися: залишити свої контакти і маршрут, щоб у разі необхідності фахівці знали, де вас шукати.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp