16°

У Британії пояснили навіщо росії Луганська область

Окупацію усієї Луганщини Кремль міг би використати для виправдання вторгнення в Україну в очах росіян, вважає британська розвідка.

На четвертому місяці війни російські війська, можливо, близькі до контролю за всією територією Луганської області, що є однією з найскромніших цілей, які Кремль ставив перед собою після відмови від наступу на Київ. Про це йдеться у звіті британської розвідки на сайті Міноборони.

Якщо окупантам вдасться захопити райони Луганської області, що залишилися, то Кремль, ймовірно, розглядатиме це як “істотне політичне досягнення”, яке він міг би використати для виправдання вторгнення в Україну в очах росіян, йдеться у звіті.

Міноборони Росії 28 травня поспішило заявити, що російські війська повністю контролюють Лиман – залізничний вузол на західному березі річки Сіверський Донець. Проте у Міноборони України повідомили, що битва за Лиман все ще продовжується. Пізніше у вечірньому зведенні Генштабу було сказано, що окупанти вивели частину сил із Лиману.

Тим часом, аналітики вашингтонського Інституту вивчення війни заявили, що хоча російські війська і почали прямі атаки на райони міської забудови Сєвєродонецька, їм, ймовірно, буде важко закріпитися в самому місті.

“Російські війська погано справлялися з операціями усередині міської забудови, як показала ця війна”, – зазначили експерти.