У кіберполіції прокоментували ситуацію з вірусом "Пєтя" | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
27-06-2017  16:39
У кіберполіції прокоментували ситуацію з вірусом “Пєтя”

Станом на зараз до Департаменту кіберполіції НПУ надійшло уже 22 повідомлення про втручання в роботу персональних комп’ютерів.

Це звернення як від державних, так і приватних установ. Зокрема, і від одного з мобільних операторів.

Аналогічні повідомлення надходять і до регіональних представництв Департаменту кіберполіції.

Повідомлення про втручання в роботу персональних комп’ютерів продовжують надходити. Усі вони фіксуються.

Після отримання таких звернень – на місце виїжджають спеціалісти Департаменту кіберполіції та інших профільних служб, які працюють над протидією розповсюдження вірусу, а також ліквідацією його наслідків.

UPD. За попередньою інформацією, відбулось втручання в функціонування комп’ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені вразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB.

Кіберполіція радить, у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі з офіційного ресурсукомпанії «Microsoft».

Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Також, для зменшення ризику зараження, слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту, — зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

Зробити резервні копії усіх критично важливих даних.

За всіма випадками радимо звертатись з повідомленнями до поліції для негайного реагування на кіберінцидент.

Нагадаємо, компанії одна за одною повідомляють про хакерські атаки

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
22C°
4м/с