9°

У Львові розкопують могили загиблих у минулих війнах солдатів, щоб звільнити місце, — NYT

На Личаківському цвинтарі у Львові розкопують старі могили, щоби звільнити місце для загиблих на війні солдатів. Про це пише The New York Times.

“Протягом майже 15 місяців тіла загиблих солдатів неухильно заповнювали військовий цвинтар на схилі пагорба у західноукраїнському місті Львів. Тепер старі безіменні могили загиблих у минулих війнах ексгумують, щоб звільнити місце для, здавалося б, нескінченного потоку мертвих після вторгнення Росії в Україну”, – повідомляє видання.

Як зазначається у матеріалі, на сході та півдні країни тривають запеклі бої. У понеділок влада України повідомила, що за два тижні “наступальних дій” відбила вісім населених пунктів. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр написала в Telegram, що українські підрозділи просунулися приблизно на 7 км і відвоювали близько 133 квадратних кілометрів території на півдні. Вона зазначила, що серед деокупованих населених пунктів було село П’ятихатки, що підтверджує російські повідомлення за вихідні.

Хоча взяття П’ятихаток на Запоріжжі свідчить про те, що українські сили продовжують наступ, це не є значним військовим проривом. Як і інші відвойовані села, П’ятихатки є невеликим населеним пунктом, але його захоплення було досягнуто ціною життів українців та передового західного обладнання. Крім того, Ганна Маляр назвала ситуацію на сході складною. За її словами, противник веде активний наступ на Лиманському та Куп’янському напрямах, намагаючись перехопити ініціативу.

“Наші війська діють мужньо перед перевагою ворога в силах і засобах і не дають противнику просунутися”, – зазначила вона.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp