7°

У рівненській лікарні відмовили у огляді дитини зі зламаною рукою, через маску

У травмпункті Рівненської обласної дитячої лікарні стався конфлікт через відсутність у дитини маски. Про це у Фейсбук написала мати дитини Валентина Гажаман. 

Так, з її слів, учора близько 20-ої години вона привезла свого 9-річного сина на огляд до дитячого лікаря-травматолога Олега Ільчинського, однак, той відмовився надавати допомогу, оскільки у дитини не було маски. 

За словами жінки, хлопчик майже непритомний просидів близько півтори години з переломом, доки на місце не викликали поліцейських. Обидві сторони написали одне на одного заяви. 

У патрульній поліції Рівненської області такий факт підтвердили: 

– Справді був такий випадок, справді лікар відмовлявся. Мати написала заяву та пояснення. Всі матеріали передали до міського відділу поліції, – сказала речниця патрульної поліції Оксана Юрченко. 

У поліції області за цим фактом розпочали перевірку, за результатами якої встановлять усі обставини. 

В свою чергу лікар Олег Ільницький також пояснив ситуацію. За його словами, жінка погрожувала та висловлювалась з нецензурною лайкою. 

– Влетіла в кабінет прийому у верхньому одязі і без масок. Я попросив зняти верхній одяг в коридорі і одягнути маски їй та дитині. У відповідь почув: що в дитини рука зламана, які можуть бути маски? – пише лікар. 

– Я попередив, що викличу поліцію. Гажаман десь вибігла. Дитину залишила в кабінеті. Я попросив хлопчика почекати матір в коридорі. Адже в нас люди чекають на допомогу. Оглядати дитину без присутності батьків я не можу. Хлопчик виходить. Рука в нього імобілізована. Ми далі почали вести прийом. Всі нормальні і адекватні батьки в масках, діткам одягають маски. Прийом ведеться тихо і мирно… Потім влітає Гажаман – знову нецензурна лайка. Наш весь колектив в шоці… Давно таких не було. Я повідомляю її, що викликаю поліцію. Вона знову починає сваритись, вимагає головного лікаря. Я пропоную їй сходити в приймальне відділення, де черговий лікар на той момент виконує обов’язки головного лікаря. Гажман кричить: Дайте мені документи, де вказано, що я і дитина повинна бути в масках. Я відповів, що в даному випадку в цілях безпеки оглядатиму дитину на соціальній дистанції.

Після цього лікар попросив колегу з іншого відділення надати допомогу дитині, аби надати пояснення поліцейським. Також написав заяву про вчинення дрібного хуліганства з боку жінку. 

–  Допомога дитині була надана іншим лікарем через годину після її появи у нас. Гажаман не цікавила дитина, її захопив скандал, сварка. Поліція поїхала. Я в цей час просидів в ординаторській, відходячи від цього всього. Ви думаєте це все? Вийшов з ординаторської і тут мене побачила Гажаман, підбігла і все почалось по новій. Погрози фізичною розправою, мати. Жесть, – підсумував лікар. 

При цьому лікар стверджує, що дитина не втрачала свідомості, а травму, зі слів лікаря, який її приймав, хлопчик отримав ще о 17-ій годині. 

Джерело: Рівне Медіа