17°

У Рівному демонтували нелегальні білборди

У Рівному з початку року демонтували 70 білбордів, сітілайтів і близько 400 рекламних переносних конструкцій. Відділу благоустрою міського департаменту інфраструктури та благоустрою Володимир Лапюк в етері “Сьогодні. Головне”. Він пояснив, чим відрізняються вивіски від реклами, та чому нові конструкції встановлювати не можна.

27 вересня працівники Рівненського міського ШЕУ демонтували рекламні білборди на вулицях Княгині Ольги, Чорновола та Симона Петлюри у Рівному. Власники цих конструкцій не мали дозволів на їх розміщення, – повідомив Суспільному начальник департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима.У Рівному демонтували рекламу. Фахівці розповіли чомуФото зі сторінки Рівненської міської ради у Facebook

Начальник відділу благоустрою міського департаменту інфраструктуру та благоустрою Володимир Лапюк розповів, що за один день демонтували 13 різних рекламних конструкцій.

“Вцілому за цей рік демонтували 70 білбордів, сітілайтів і близько 400 рекламних переносних конструкцій. Тих, які виносять, виставляють на тротуари, прив’язують ланцюгами до дерев чи стовпів. На сьогодні у нас по місту виставлено 755 конструкцій різного типу”, – сказав Володимир Лапюк.

Він уточнив, що комісія, яка розглядала дозволи на встановлення реклами, не продовжила дозволи на 11 конструкцій, в результаті чого ті стали незаконно встановленими. Їхнім власникам дали два-три тижні, щоб ті самі їх демонтували.У Рівному демонтували рекламу. Фахівці розповіли чомуФото зі сторінки Рівненської міської ради у Facebook

“Ми ставимо вимоги до власників і вимагаємо їх дотримання: естетичний вигляд, технічний стан, вчасна сплата за місце розташування до міського бюджету. На сьогодні у нас підписано 68 угод з бізнесом про встановлення рекламних конструкцій різного виду. За них несуть відповідальність власники, а не той, хто розміщує рекламу”, – зазначив посадовець.

Згідно з його інформацією, власники конструкцій торік до міського бюджету сплатили близько трьох мільйонів гривень.

“Минулоріч ми демонтували близько 15 незаконно встановлених конструкцій. Такого, що хтось з бізнесменів вийшов і поставив білборд, зараз немає. Про встановлення нових конструкцій мови йти не може – з грудня 2020 року виконком продовжив дію мораторію на п’ять років до 1 квітня 2025 року”, – розповів начальник відділу.

За його словами, ті реклами на фасадах будинків, які зараз є у центрі Рівного, розміщенні законно – дозволи на їхнє встановлення видали до впровадження мораторію. Також він додав: якщо розмір реклами не перевищує три квадратні метри – це вивіска і вона може бути розміщена. У іншому випадку – це реклама.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp