27°

У Рівному невідомі розкопали масове поховання євреїв

У Рівному невідомі розкопали місце масового поховання євреїв. Інформація з’явилася 1 вересня на новинному порталі Об’єднаної єврейської общини України, її Суспільному підтвердив керівник організації в Рівному Геннадій Фраєрман. Поліцейські розслідують наругу над могилою.

Півтораметрову яму й вириті кістки в урочищі “Сосонки”, що на вулиці Київській, 31 серпня виявили працівники комунального підприємства “Спецкомбінат — ритуальна служба”. Про це Суспільному розповів керівник організації “Рівненська єврейська громада” Геннадій Фраєрман. У цьому місці, за історичними даними, закатовані й поховані 17,5 тисяч євреїв — жертв Голокосту з Рівного.У Рівному невідомі розкопали масове поховання євреїв

“Побачили яму, нагорі прямо кістки, в ямі кістки людські. Того, хто копав, хтось його налякав і він кинув там все, не маскуючи яму. Там відро, кістки, кістки нагорі, рукавиці. Була слідчо-оперативна група, знімали відбитки пальців з кирки, яку він покинув”, – сказав він.

1 вересня, уточнив Геннадій Фраєрман, яму працівники спецкомбінату закопали.У Рівному невідомі розкопали масове поховання євреїв

такий вигляд має місце станом на 16:30 1 вересня

Це вже не перший випадок, зафіксований у “Сосонках” цьогоріч. Розкопані місця знаходили в урочищі навесні, коли зійшов сніг, уточнив керівник організації. Він також зауважив, що кілька років тому був аналогічний випадок в урочищі. Тоді копача впіймали.

“Справу довели до суду і відпустили, й дозволили таким чином і далі копати. Суд, який не засуджує таких людей – вони не рахують це вандалізмом, виходить”, – коментує Геннадій Фраєрман.

В урочищі поліцейські виявили яму розміром метр на два та завглибшки близько півтора метра, – повідомила Суспільному спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун.

“У ямі знаходилась лопата, а поблизу – людські рештки. За частиною 1 статті 297 Кримінального кодексу України – наруга над могилою, відкрите кримінальне провадження та проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєного злочину”, – коментує Світлана Карачун.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp