18°

У Рівному пам’ятники загиблим Героям встановлять за держрахунок

14,5 мільйона гривень виділила міськрада Рівного на встановлення пам’ятників воїнам, які загинули на війні. Про це повідомляє Рівне Вечірнє.

На кладовищі «Нове» ставитимуть однакові пам’ятники за зразком, який ще кілька років тому погодили для Героїв Небесної Сотні та АТО.

Роботи планують розпочати як тільки дозволить погода.

“Наразі погода не дозволяє ставити пам’ятники, бо земля ще мерзла, сира. Та як тільки настануть сприятливі погодні умови, родини можуть звернутися із заявою до міського голови, яка буде переадресована на КП «Спецкомбінат — ритуальна служба».

Так, укладається тристороння угода про встановлення пам’ятника узгодженого зразка на Алеї Героїв на кладовищі «Нове»: спецкомбінат його встановлює, подає нам розрахунки та акт виконаних робіт, і ми вже розраховуємося з ним. Порядок затверджений рішенням сесії міської ради — це передбачено у комплексній міській програмі «Турбота», а також затверджений розпорядженням міського голови. Однак родини загиблих ще поки не зверталися”, – каже заступниця директора міського департаменту соціальної політики Олена Петрик.

У разі, якщо поховання здійснене за межами Рівненської міської громади (наприклад, десь в селі біля батьків чи вдова виявила таке бажання), але до своєї загибелі людина була зареєстрована у Рівному, то в такому випадку родини загиблих захисників можуть самостійно встановлювати пам’ятника і подати нам заяву на відшкодування коштів.

У такому випадку процедура буде дещо складнішою, бо вираховується вартість зразка, яку не можна перевищити, навіть якщо родина хоче зробити більший, дорожчий пам’ятник.

“Яка конкретно це буде сума — поки не можу назвати, адже орієнтувалися ми тоді на розрахунки минулого року і ще не знаємо, скільки нині будуть коштувати матеріали, робота. Та все ж передбачаємо, що коштів має вистачити”, – завершила Олена.

Тим часом, у Рівному може з’явитися цілий меморіальний комплекс, щоб вшанувати усіх полеглих рівненських воїнів. Де саме його можуть розташувати — поки невідомо. Але такі плани чиновники уже обмірковують і спочатку хочуть почути побажання сімей загиблих.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp