13°

У Рівному проходить вручення міської премії ім. Василя Павлюка

У Рівному вручають найвищу в місті творчу відзнаку митців – міську премію імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва.

Міський голова Рівного вручив дружині відомого майстра, адже саме 14 серпня 2021 року йому б виповнилося 80 років.

Міська премія імені Василя Павлюка заснована відповідно до розпорядження міського голови від 27.02.2014 року № 151-р «Про міську премію імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва» і Премія присуджується за кращі здобутки (доробки) майстрів (виконавців) традиційного народного мистецтва, що утверджують гуманістичні ідеали українського народу, збагачують його історичну пам’ять, національну свідомість та самобутність, відроджують і збагачують національну (регіональну) культуру, за діяльність, що сприяє виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу.

Премія присуджується до дня народження Василя Михайловича Павлюка 14 серпня, починаючи з 2014 року у розмірі 10 (десять) тисяч гривень.

У 2020 році лауреатами премії були майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Вікторія Кисиленко та художній керівник зразкового фольклорного гурту «Весняночка» Ірина Сливчук.