11°

У Стамбулі завершились переговори України та рф щодо припинення війни. Ось що заявила українська сторона за підсумками переговорів

Перший спікер – Давид Арахамія:

Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який будуть підписувати усі гаранти безпеки, які ратифікуватимуть його. Щоб не повторювати помилку, яка колись була у Будапештському меморандумі, і щоб це був працюючий міжнародний механізм конкретних гарантій безпеки для України, країни-гаранти, фактично за аналогом статті 5 НАТО, протягом трьох днів мають зібратись на консультації. І навіть якщо це війна, гібридна війна, щоб не трапилось, після цих трьох днів країни-гаранти мають надати нам військову допомогу – зброєю, військовими силами, закритими небом.

Кого ми бачимо серед гарантів? Це у першу чергу країни  Радбезу ООН: Велика Британія, Китай, росія також туди входить, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль. Ми пропонуємо зробити вільне приєднання до договору гарантій. Якщо інші країни захочуть приєднатись ми дамо їм таке юридичне право.

У нас є неврегульовані питання з окупованими Кримом та Донбасом, тому міжнародні гарантії тимчасово не будуть розповсюджуватись на ці території, для того, щоб гаранти могли активувати ці гарантії. Ми зараз спілкуємось уже з країнами-гарантами, деякі країни вже попередньо погодились брати участь в договорі.

Дуже важливо: ми записали у цей договір, що усі країни-гаранти мають, не тільки не заперечувати, а й сприяти вступу України до Євросоюзу.