19°

У Вараші більшість дитсадків мають недостатню наповненість груп

Про це повідомляє Вараська міська рада. Вісім із десяти дошкільних закладів освіти міста мають недостатню комплектність груп.

За словами начальника Управління освіти Олени Корень, така ситуація склалася з ряду об’єктивних та суб’єктивних причин.

“Суб’єктивними причинами є те, що дійсно у нас дуже багато закладів, особливо у м-р Будівельників, де мала кількість дітей. А об’єктивні – не всі батьки хочуть в умовах COVID-19 вести дітей до ДНЗ. Сьогоднішня наповненість груп вчергове підтверджує, що народжуваність у місті справді зменшується. 3-5 років тому заклади дошкільної освіти були переповнені. Нині ж найкраща ситуація тільки у закладах дошкільної освіти №8 (244 вихованці) та №6 (214 вихованців), найменша кількість дітей у закладі дошкільної освіти №1 – 100 вихованців. Загалом, вісім ДНЗ у Вараші можуть прийняти дітей. Без електронної черги – батьки можуть привести своїх дітей. У багатьох закладах міста буває таке, що кількість дітей у групі може бути меншою, ніж кількість працівників на одну групу”, – відмічає Олена Корень.

Нагадаємо, відповідно до ЗУ “Про дошкільну освіту”, групи у закладах дошкільної освіти формуються за віковими ознаками. Наповнюваність груп у таких закладах становить для дітей віком до одного року – до 10 осіб; для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб; для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб.