8°

У Вараській громаді відкрито перші офіси “Поліцейських офіцерів громади”

У селах Сопачів та Більська Воля відкрито перші у Вараській громаді Офіси поліцейських офіцерів громади.

18 серпня офіси відкрито за участю міського голови Олександра Мензула, заступника начальника Управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету Вараської міської ради Віти Яйчені, заступника начальника Головного управління Національної поліції у Рівненській області Руслана Стрілецького та начальника Вараського районного ВП ГУ НП у Рівненській області Руслана Яковчука, пишуть Вісті.

Головне завдання поліцейського офіцера громади – взаємодіяти із мешканцями сільських територій, підтримувати із ними постійний контакт, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

Проєкт “Поліцейський офіцер громади” ініційовано Національною поліцією України за підтримки Посольства США та міжнародної програми ICITAP. Це наступний крок реформування правоохоронних органів.

Офіцер громади одержує зарплатню як співробітник поліції і має такі ж самі соціальні гарантії. Водночас умови для роботи – кабінет, житло, автівку, оргтехніку та інше – йому забезпечує громада. Саме тому і звітує офіцер громади не лише безпосередньо своєму керівництву, а й перед жителями ОТГ, яку обслуговує.

У с. Сопачів поліцейським офіцером громади є старший лейтенант поліції Вадим Полюхович. За його словами, він готовий до роботи, викликів не боїться і готовий працювати на користь громади.

Головне наше завдання – це підвищити рівень довіри населення до поліції. Ми йдемо назустріч людям у певних питаннях. Тобто не завжди їх караємо, проводимо профілактичні бесіди. Таким чином люди розуміють, що ми прийшли допомагати. Є доволі велика різниця між поліцейським офіцером громади і дільничним офіцером. Ми, як офіцери громади, маємо підтримку та забезпечення від місцевої влади, маємо комунікацію із старостами сіл та міським головою, що значно полегшує роботу, – зазначив Вадим Полюхович.