23°

У заповіднику на Рівненщині вирубали дерев на 65 мільйонів гривень

Невідомі вирубали понад 550 дерев на території ботанічного заказника місцевого значення “Урочище Вижар” на Рівненщині. Збитки довкіллю оцінюються у понад 65 мільйонів гривень.

Про випадок незаконної вирубки повідомили до Державної екоінспекції Поліського округу через додаток “ЕкоЗагроза”, передає Суспільне.

“Фахівці інспекції обстежили місце події та виявили незаконну вирубку 559 дерев різних порід”, – повідомив начальник Державної екоінспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

За даними екоінспекції, шкода, завдана довкіллю внаслідок незаконної вирубки, сягає 66 242 268,70 грн.

“Оскільки в діях осіб, які вчинили це правопорушення, вбачаються ознаки кримінального злочину, матеріали справи передані до Національної поліції в Рівненській області”, – зазначив Медведовський.

Відповідно до статті 185-1 Кримінального кодексу України, незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу караються штрафом від 25 500 до 34 000 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років.

Наразі на місці події працюють правоохоронці, повідомила речниця поліції в Рівненській області Марія Юстицька.

“Поліція вживає заходів для встановлення осіб, причетних до незаконної вирубки дерев, та притягнення їх до відповідальності”, – зазначила вона.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp