13°

Україна виборола дев’ять медалей за день на Паралімпійські іграх

У дев’ятий день змагань на Паралімпіаді в Токіо українська команда здобула три золоті, чотири срібні та дві бронзові медалі.

Золото знову виграв плавець Максим Крипак (100 м на спині, клас – S10). При цьому медаль він отримав, встановивши новий світовий рекорд. Він покращив своє ж досягнення на 0,05 секунди. Свого найближчого суперника Крипак випередив на 2 секунди. Для спортсмена це дев’ята золота медаль Паралімпіади і четверта, здобута у Токіо.

Золоті медалі також вибороли атлети Марія Помазан (легка атлетика, штовхання ядра, клас – F35) та Владислав Загребельний (легка атлетика, стрибки у довжину, клас – T37).

Срібло отримали:

• Єлизавета Мерешко (плавання, 400 м в/c, клас – S6),
  • Віктор Дідух/Максим Ніколенко (настільний теніс, команда, клас – 8),
  • Антон Коль (плавання, 50 м на спині, клас – S1),
  • Оксана Ботурчук (легка атлетика, 100 м, клас – T12).

Бронзові медалі у Дениса Остапченка (плавання, 50 м в/c, клас – S3) та Олексія Денисюка (кульова стрільба, мікст, малокаліберний швидкострільний пістолет 25 м, клас – SH1).

У командному заліку українська збірна залишається на п’ятому місці, виборовши 84 медалі, з яких 20 – золоті, 39 – срібні та 25 – бронзові.

На першому місці – Китай, на другому – Британія.

Раніше українські олімпійці здобули 16 місце за загальною кількістю медалей на Олімпійських іграх у Токіо, але за основним командним заліком, на який найбільше впливають золоті медалі, Україна посіла 44 місце.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp