17°

Українець Михайло Романчук пройшов до фіналу чемпіонату світу з плавання, випередивши всіх суперників

Український плавець Михайло Романчук – у фіналі чемпіонату світу з плавання на дистанції 800 метрів вільним стилем.

Бронзовий призер Олімпіади-2020 на цій дистанції зміг кваліфікуватися до фіналу з найкращим результатом у кваліфікації. Для Романчука це був уже другий старт на чемпіонаті світу-2022 в Будапешті: на дистанції 400 метрів вільним стилем кваліфікації він не подолав. На 800-метрівці Михайло був єдиним українцем: Сергій Фролов, який неодмінно виходив до фіналу на останніх ЧС та Олімпіаді, не змагається на турнірі в Будапешті.

Романчук змагався у третьому кваліфікаційному запливі з чотирьох. Основне завдання – потрапити до топ-8 найкращих за часом, які проходили до фіналу. У своєму кваліфікаційному запливі головним суперником українця за найкращий час був німець Флоріан Веллброк – 2-разовий призер Олімпійських ігор у Токіо (“золото” у плаванні на відкритій воді, 10 км та “срібло” у 1500-метрівці вільним стилем). Романчук та Веллброк майже однаково пропливли усю дистанцію, на фініші українець випередив опонента на 0.05 секунди.

Романчук показав час 7:44.75, і цей результат зрештою став найкращим загалом у кваліфікації.

Фінал на дистанції 800 метрів вільним стилем на чемпіонаті світу-2022 відбудеться у вівторок, 21 червня, о 19:02 за київським часом.