20°

В Іспанії знайдений мертвим російський пілот, який викрав російський гелікоптер і доставив його в Україну

«Зрадники довго не живуть» — з таким заголовком вийшла публікація Il Corrrispindente про вбивство в Іспанії фігуранта спецоперації «Синиця» – російського льотчика Максима Кузьмінова, який перегнав Україні Мі-8.

Видання, посилаючись на джерела серед слідчих Цивільної гвардії, стверджують, що чоловіка розстріляли 13 лютого. На тілі жертви виявлено 12 отворів від куль. Відносно неподалік було знайдено спалену автівку. Ймовірно на ній пересувалися вбивці.

Як повідомляє Бабель, ця новина, скоріше за все — фейк.

Частина медіа посилається на італійський сайт IL-corrispondente, який називає Кузьмінова «зрадником», а інші державні медіа рф — на місцеві Levante-EMV та Іnformacion. Останні імені загиблого не називають, але пишуть, що вбитому українцю 33 роки. Кузьмінову ж на момент операції з викрадення гелікоптера було 28 років. Новини про вбивство в іспанських медіа від 13 лютого.

Про те, що загиблим був саме Кузьмінов, написав у Х проєкт Eureka News, пославшись на «неофіційну інформацію» від правоохоронців. Він також називає пілота «зрадником» і поширює проросійську пропаганду. Пост про Кузьмінова вже видалили.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp