9°

В Рівному буде служба, яка надаватиме допомогу постраждалим від домашнього насильства

У Рівному буде створено Консультативну службу, яка надаватиме послуги та прийматиме осіб, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Служба працюватиме при «Рівненському центрі соціально-психологічної допомоги». Сьогодні депутати Рівненської обласної ради проголосували за відповідні зміни у Положення комунального закладу.

Працівники служби зможуть провести психологічне обстеження та надати юридичну, психологічну, соціальну допомогу, проінформувати постраждалу особу про її права та можливості, заходи і послуги, якими вона може скористатись, скерувати за потреби до інших установ, запропонувати перебування в кімнаті психологічного розвантаження, допомагатимуть врегульовувати спори шляхом медіації (налагодити сторонам конфлікту комунікацію та самостійно домовитись) тощо. Соціальні послуги будуть безкоштовними.

Керівниця ГУ НСССУ на Рівненщині, а по сумісництву і депутатка обласної ради Юлія Шигорева зазначила, що важливо, що консультативна служба буде публічною установою. Тобто її телефон, адресу легко буде знайти постраждалій особі, аби вона чи він, одразу зорієнтувались куди звернутись і з чого розпочати довгий шлях до подолання домашнього насильства.

– Дякую колегам-депутатам, голові ОДА Віталію Ковалю, голові облради Сергію Кондрачуку, заступниці голови РОДА Людмилі Шатковській за це голосування і виважене рішення! А також за пророблену роботу й ініціативу Олені Бобровській, представниці ГО «За добробут життя «Берегиня». Попереду іще багато роботи та планів щодо розвитку Консультативній службі» – наголосила Юлія Шигорева.

Джерело: 7 днів