18°

В СБУ розповіли про схему незаконного розмитнення автомобілів на Рівненщині

Служба безпеки України, у ході виконання заходів щодо протидії системним загрозам управлінню державою, викрила посадових осіб Рівненської митниці Держмитслужби. Зловмисники організували схему заниження митних платежів під час імпорту вантажних автомобілів на користь однієї із приватних комерційних структур.

Імпортер, з метою мінімізації митних зборів та податку на додану вартість, свідомо вносив у супровідні документи завідомо неправдиві дані, видаючи нові авто за вживані, а митники цього «не помічали». Такі дії зловмисників завдали збитків державі на суму майже 5 млн. грн.

За даними слідства, організував схему т.в.о. начальника Рівненської митниці Держмитслужби. Під його керівництвом підлеглі системно зловживали службовим становищем, не в повному обсязі перевіряючи достовірність поданих документів.
Зокрема, завдяки такій «службовій недбалості» одному з імпортерів вантажних автомобілів вдалося впродовж тільки останнього року розмитнити до 20 авто з недоплатою державі на кожному щонайменше 270 тис. грн.

Наразі т.в.о. начальника Рівненської митниці Держмитслужби повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення посадовця від займаної посади.

Тривають слідчі дії для встановлення усіх, причетних до оборудки осіб.

Викриття протиправної схеми здійснювало Управління СБУ у Рівненській області спільно з Теруправлінням ДБР, розташованим у Хмельницькому за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Джерело: Рівненські новини