24°

В Україні повернуть “довоєнні” податки, перевірки та штрафи

Податкову систему України з 1 липня повернуть до того стану, як вона функціонувала до початку війни. Повернуться податкові перевірки та штрафи. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцева під час телемарафону.

За словами депутата від «Слуги народу», податкова система України в середньому на місяць збирає податків 80 млрд грн, а на війну витрачається 130 млрд грн. То ж з 1 липня податкова система повернеться до того стану, як вона функціонувала до початку війни.

«Тобто решту ми збираємо за рахунок запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни», – сказав він.

Гетманцев повідомив, що конкретно пропонується скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.

«Ми вважаємо, що він відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його наразі треба відміняти з 1 липня», – заявив голова фінансового комітету.

За його словами, крім цього, це відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії та відновлення покарань за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не йдуть військові дії.

«Власне цим і приводиться система податкова до того стану, тих правил, які існували в мирний час до початку активної фази війни», – зазначив Гетманцев.

Тож з 1 липня:

  • Скасують 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.
  • Відновлять документальні перевірки на тих територіях, де не йдуть бойові дії
  • Відновлять покарання за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не йдуть військові дії.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp