19°

В Україні російські війська застосували близько 210 видів забороненого озброєння – The New York Times

Російські війська під час бойових дій в Україні застосували проти українських військ та українських міст з мирними жителями не менше 210 видів забороненого міжнародними конвенціями озброєння. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Переважно, росіяни застосовували різноманітні касетні боєприпаси та їх суббоєприпаси (начинка касет). Ця зброя може становити небезпеку для людей протягом десятків років після війни, а під ударом опиняться в першу чергу мирні жителі. Через застосування цієї зброї вже загинули та отримали поранення цивільні, в тому числі чимало дітей, а також були знищені багато критичних об’єктів української інфраструктури.

«Масштаби свідчень, зібраних і каталогізованих The Times, показують, що використання росією цих видів зброї не було обмеженим. Фактично, з початку вторгнення воно сформувало основу військової стратегії країни» – наголошується в повідомленні.

На доказ, пише видання, можна надати висновки експертів. Вони вивчили понад тисячу фотографій наслідків обстрілів українських населених пунктів та інших територій України; оглянули також фотографії нерозірваних російських боєприпасів, а також залишків тих, що спрацювали. Було встановлено понад 2000 боєприпасів, більша частина з яких – некеровані.

Більшу частину некерованих снарядів, що становлять небезпеку насамперед для мирного населення, окупанти випустили з гаубиць Д-30 і РСЗВ «Град» – це осколково-фугасні снаряди ОФ-56, що вражають елементи снаряда РСЗВ 9Н210, а також 300-мм снаряди від РСЗВ «Смерч». Крім цього, окупанти використовують заборонені конвенціями протипіхотні міни (наприклад, ПОМ-3), а також мінують гранатами місця, в яких немає військових, але куди обов’язково прийдуть мирні жителі (у Київській області таким чином росіяни мінували тіла розстріляних мирних жителів, предмети побуту, меблі та побутову техніку).