26°

В Україні створять Президентський університет, де готуватимуть “людей майбутнього”

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Президентського університету — в цьому закладі мають готувати «людей майбутнього», які після навчання працюватимуть на державу.

Про це Зеленський заявив під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

Президент обіцяє, що цей університет збере «найкращих викладачів» для підготовки спеціалістів, «які зможуть вирішувати важливі завдання для захисту держави». Зеленський вже заявляв, що викладачі будуть і з України, і з-за кордону.

В університеті також мають створити сучасні лабораторії, кіберцентри та біохімічні центри: навчання буде спрямоване і на теорію, і на практику.

За словами глави держави, в закладі готуватимуть спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, зі штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій. В Офісі президента нещодавно додавали, що також буде напрямок «міжнародні відносини та безпека».

Зеленський зазначив, що навчання у закладі буде безкоштовним, однак випускникам доведеться працювати на державу.

Раніше анонсували, що концепцію університету мають затвердити до липня 2021 року, а до жовтня депутати мають ухвалити закон про особливості правового статусу закладу. Заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук під час форуму сказав, що законопроєкт уже готується, пише «Суспільне».

Будівництво університету планують завершити до вересня 2023 року, а навчання має розпочатися з 1 жовтня 2023 року.

Джерело: Громадське