25°

В Україні ухвалили законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов’язаних з росією

Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов‘язаних з Російською православною церквою (РПЦ).

Про це народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За його словами, ухвалення проєкту закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій” (№8371) у першому читанні підтримали 267 парламентаріїв.

Документом передбачається унеможливлення діяльності релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної структури, керівний центр якої знаходиться в державі, що здійснює збройну агресію проти України.

Діяльність відповідних релігійних організацій, згідно з текстом законопроєкту, може бути припинена в судовому порядку за адміністративним позовом або Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), або прокурора.

Передбачається, що ДЕСС має проводити релігієзнавчі експертизи щодо виявлення підлеглості у канонічних та організаційних питаннях із центрами впливу релігійної організації, що знаходить на території держави-агресора. За результатами проведення релігієзнавчої експертизи Державна служба з етнополітики та свободи совісті видаватиме приписи щодо усунення порушень у місячний строк з дня їх видання. У разі невиконання релігійними організаціями отриманих приписів у встановлені строки ДЕСС матиме право звертатися до суду з адміністративним позовом щодо припинення діяльності відповідних організації.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp