19°

В Україні відновили роботу камери фіксації порушень ПДР: як штрафуватимуть під час воєнного стану

В Україні з 16 травня відновили роботу камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, які були вимкнені з початку війни. Як штрафуватимуть в умовах війни в етері Українського радіо розповів адвокат, автоюрист Богдан Глядик.

Адвокат наголосив, що в перші дні війни транспортний рух по всій Україні був хаотичний, масовий та переважно в одному напрямку — на захід України, а коли ситуація трохи стабілізувалася, на дорогах з’явилося багато водіїв, які почали їздити жахливо.

“З початку квітня, коли громадяни почали повертатися додому із заходу, патрульна поліція почала звертати увагу на порушення ПДР: не так інтенсивно, як це було до війни, але все ж зупиняють авто, виписують штрафи”, — зазначив Глядик.

За словами адвоката, в Україні відновлюється автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху.

“Щодо механізму отримання штрафів та притягнення до адмінвідповідальності, то юридично ніяких змін в законодавстві не передбачено. Аби вручити штраф, повинен надходити лист. Проте нині ми активно користуємося “Дією”, тому, думаю, за день-два повернеться можливість відстеження штрафів там”, — сказав він.

Крім того, кожен водій має можливість зайти в електронний кабінет водія за допомогою електронного підпису, там також міститься вся інформація про штрафи.

На думку Глядика, буде проблема з надсиланням письмової постанови про штраф, тому що багато людей не проживає за тією адресою, де вони зареєстровані.

“З іншого боку, багато водіїв, які виїхали з міст, де працює камера автоматичної фіксації, не будуть зафіксовані системою”, — сказав він.

Адвокат вважає, що держава буде надавати додаткові строки на оскарження штрафів та продовжені пільгові періоди сплати.

“Закон дозволяє протягом десяти днів з моменту порушення водієві заплатити лише половину штрафу”, — зазначив Глядик.

Він також заявив, що перед партульною поліцією стоятимуть інші виклики: знаки, які зникли з українських доріг, та номерні знаки автомобілів, заклеєні плівками.